دعوت بولتن نیوز برای برگزاری مناظره رو در رو با تحریریه روزنامه جمهوری اسلامی

گروه سیاسی ـ یکی از موضوعاتی که در روزهای اخیر توسط سایت ها و روزنامه های با گرایشات خاص سیاسی کلید خورده است، تخریب و توهین های جدید علیه آیت الله مصباح است.

به گزارش بولتن نیوز، بر همین اساس یکی از محورهای ثابت تولید محتوا در رسانه های سیاسی خاص، تخریب عملکرد آیت الله مصباح بوده است. برای مثال در یکی دو شماره آخر برخی از روزنامه های رسمی کشور می توان این موضوع را مورد مشاهد قرار داد، چنانچه اگر سری به شمارگان آخر روزنامه هایی چون بهار، آرمان و جمهوری اسلامی بزنید این مسأله را به عینه می توانید ببینید.

 

برخی از این مطالب آنقدر بر پایه کذب و افترا، یا عقده گشایی های شخصی و سیاسی نوشته شده است که حتی ارزش پاسخ گویی را هم ندارند. مثل روز معلوم است نویسندگان این مطالب، اصلا درک درستی از تاریخ انقلاب اسلامی و رخدادهای اتفاق افتاده در آن را ندارند و صرفا نگاه قبیلگی به مسائل سیاسی دارند. این قبیل نویسندگان را باید به خدا واگذار کرد و دادستانی از آنان را نیز به روز قیامت موکول کرد.

اما برخی دیگر از منقدین در مطالب خود سعی کرده اند تا اصول و ادبیات نقد را رعایت کنند و زبان گفتار خود را به "خیرخواهی" نزدیک تر سازند. برای برخی از این نویسندگان واقعا نحوه رفتار سیاسی- اجتماعی، و یا سوابق انقلابی آیت الله مصباح مجهول است و به دنبال یافتن پاسخ صحیحی برای پرسش های خود هستند. یقینا با این دسته از منتقدان می توان در فضایی عقلانی به بحث نشست و به صورت منطقی، به پرسش های آنان پاسخ داد.

در همین حال، روزنامه "جمهوری اسلامی" که به لحاظ سیاسی به خط فکری آقای هاشمی نزدیک تر است، در مطلبی که تاریخ اول تیرماه منتشر کرد به نقد مواضع و عملکرد آیت الله مصباح پرداخت.

 

در این مطلب که با عنوان "چند پرسش از آیت الله مصباح یزدی" و به قلم شخصی به نام آقای "سید ضیاء مرتضوی" منتشر شد، به بررسی پنج پرسش در مورد مواضع آیت الله مصباح پرداخته شد که مخاطبین محترم برای اطلاع از آن می توانند به آرشیو این روزنامه مراجعه کنند.

اما تحریریه بولتن نیوز از آنجا که اینگونه فرض گرفته است که هدف مسئولین محترم روزنامه جمهوری اسلامی از انتشار این مطلب، به راستی یافتن "حقیقت" و آنچه "امر واقع" است می باشد، تصمیم گرفت تا برای روشن شدن حقیقت و البته جهت تنویر افکار عمومی، مناظره ای رو در رو و مستقیم، با نویسنده این متن و یا هرکدام از اعضای محترم تحریریه روزنامه جمهوری اسلامی برگزار کند.

از همین روی، تحریریه بولتن نیوز، نامه زیر را برای مدیرمسئول محترم روزنامه جمهوری اسلامی، جناب آقای "مسیح مهاجری" ایمیل کرد و از همین امروز منتظر جواب نامه ایشان برای برگزاری مناظره هستیم:

 

جناب آقای مسیح مهاجری، مدیرمسئول محترم روزنامه جمهوری اسلامی

با سلام و تحیت الهی

پیرو انتشار مطلبی به قلم آقای «سید ضیاء مرتضوی» در تاریخ اول تیرماه 92، با عنوان «چند پرسش از آیت الله مصباح یزدی»، که به نقد مواضع و عملکرد آیت الله مصباح پرداخته و در نهایت به طرح پنج پرسش از ایشان مبادرت ورزیده است، تحریریه بولتن نیوز این آمادگی را دارد که جهت پاسخ مبسوط به این پرسش ها و تنویر افکار عمومی، مناظره ای مستقیم را با نویسنده محترم این مطلب و یا هرکدام از کارشناسان محترم آن روزنامه که حضرتعالی تشخیص می دهید، برگزار کرده و متن کامل آن را در اختیار افکار عمومی و اهالی رسانه قرار دهد.

برای این منظور، هر تاریخ و ساعتی که جنابعالی دستور فرمایید، بولتن نیوز آمادگی دارد تا به عنوان میزبان این مناظره، در خدمت کارشناس محترم آن روزنامه باشد.

والعاقبه للمتقین

92/04/04

تحریریه بولتن نیوز

/ 1 نظر / 14 بازدید
شکروی

خوشبختي به كساني روي مي آورد كه براي خوشبخت كردن ديگران مي كوشند